Únor 2013

Kakadu

22. února 2013 v 14:52 Zvířecí Svět

Kakadu bílý

Kakadu bílý je velký papoušek z čeledi kakaduovitých. Kakadu bílý patří mezi silně ohrožené druhy papoušků, zejména jako následek nelegálních odchytů a ničení životního prostoru.

Rozměry

Kakadu bílý dosahuje velikosti až 50 cm.

Potrava

Potrava je převážně rostlinná, zejména semena a plody, nepohrdne však také hmyzem. V zajetí krmíme směsí zrnin nebo speciálními granulemi pro velké papoušky. Každý den bychom rovněž měli podávat nakrájené čerstvé ovoce

či zelenine. Z ostatních potravin lze nabídnout piškot, vařenou nesolenou rýži či těstoviny nebo vařené vejce. Vhodné jsou i čerstvé větve ovocných stromů k okusování.

Kakadu bílý


Králíček

19. února 2013 v 20:33 Zvířecí Svět

-Může se dožít až 10let.

-V dospělosti bude vážit přibližně 1,5kg,pokud není čistokrevný tak i víc.

-Potřebuje hodně volného pohybu,vaší pozornost,aby se necítil osamocený.

-I když se nechá rád hladit a má rád vaší společnost,potřebuje i čas kdy bude mít klid a bude moct odpočívat.

-Zdravý králík má lesklou,hladkou srst,je čilý,zajímá se o to co se děje v okolí.

Péče o králíka a jeho klec

Aby byl váš králíček zdravý a spokojený je nutné udržovat jeho klec v čistotě.Jednou denně odstraňte nesnězenou potravu,vyměňte vodu v napáječce,dejte králičkovi čerstvé seno.Obden vyčistěte celou klec,vyhoďte špinavé hobliny a místo nich dejte nové,vymyjte mystičku na jídlo.

Jednou za měsíc by ste měli opláchnout celou klec v horké vodě.Pokud ale není klec znečistěná není třeba ji čistit každý měsíc.Pokud byl váš králíček nemocný,je potřeba celou klec pečlivě umýt a vydezinfikova vhodným prostředkem,který dobře zabíjí bakterie a přitom nezanechává zápech,neboď zakrslý králík má velmi citlivý čumáček.